W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle mają możliwość poszerzania swoich umiejętności językowych dzięki udziałowi w XVI Edycji Programu InstaLing, która objęta została patronatem MEN.

KONKURS LITERACKI

NA OPOWIADANIE KRYMINALNE



Lubisz pisać i interesuje cię tematyka kryminalna? 

Podziel się z nami swoim talentem!

Miejsce i termin składania prac: do 06.11.2020 r. w bibliotece lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opowiadanie powinno zawierać od 2. do 5. stron.

Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Jest to święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów, osób pracujących w administracji i obsłudze szkoły. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Zapraszamy do przeczytania pisma Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W dniu 04.11.2019 r. (poniedziałek) o godz. 15.40 odbędą się śródroczne spotkania rodziców uczniów z wychowawcami klas.

Harmonogram spotkania:

24 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii – spotkaniu z panem podpułkownikiem Mieczysławem Żygłowiczem, żołnierzem Września 1939 r. Jako  dwudziestoletni wówczas plutonowy wziął tudział w walkach Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”gen. Franciszka Kleeberga, w jej ostatnim boju stoczonym w wojnie obronnej Polski pod Kockiem.

W dniach 4-5 października 1939 r. walczył pod Wolą Gułowską, gdzie został ciężko ranny w twarz i szyję, trafił do szpitala w Radomiu, a następnie do obozu jenieckiego. Po ucieczce z obozu (1940 r.) zaangażował się w działalność konspiracyjną, walcząc najpierw w Związku Walki Zbrojnej, a później w szeregach Armii Krajowej.

Zbliża się listopad, ”szczególna dla Polaków pora”. Dni, podczas których wspominamy ludzi zapisanych na kartach historii. Włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła pamięta”, młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycieli historii odwiedziła zapomniane cmentarze w naszym mieście.

22.10.2019, uczniowie klasy 1Gta pod opieką p. Moniki Nowak odwiedzili cmentarz wojenny nr 22 w Ulaszowicach.

Z okazji zbliżającej się 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w niedzielę, 27 października 2019 r. w Parku Rekreacji i Edukacji im. Stanisława Zająca w Foluszu odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych.

Głównym organizatorem i gospodarzem uroczystości był Starosta Jasielski Adam Pawluś. Współorganizatorami tego wydarzenia byli: burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian, wójt gminy Dębowiec Marcin Bolek, wójt gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, wójt gminy Osiek Jasielski Andrzej Stachurski oraz wójt gminy wiejskiej Jasło Wojciech Piękoś.

W dniach 18-19 października uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zwiedzali Poznań Gaming Arena, czyli targi gier komputerowych. Jak to prosto brzmi, prawda? Natomiast droga była pełna trudów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przede wszystkim wyjechaliśmy już poprzedniego dnia o godzinie 21, jako że Poznań daleko, a i autobus jedzie zakosami.

W dniach 18 – 25. 10. 2019 uczniowie klas 2 Ta, 4 Ta i 4 Tb wzięli udział w zajęciach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W czasie dwóch jednostek lekcyjnych mogli oni dowiedzieć się w jaki sposób Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm oraz jakie możliwości dają młodym ludziom.